You are currently viewing Son söylentilere göre; Apple’ın % 33 daha hafif beşinci nesil iPad üretimi Temmuz ayında başlayacak

Son söylentilere göre; Apple’ın % 33 daha hafif beşinci nesil iPad üretimi Temmuz ayında başlayacak

Yeni bir rapora göre Apple’ın ince ve hafif beşinci nesil iPad deneme üretimine, yakında başlayacağı söyleniyor. Tam ölçekli hacimli üretime ise Temmuz ayında başlaması planlanıyor. Her zamanki gibi, rapor ismi açıklanmayan Tayvan tedarik zinciri içinde kaynaklara atıfta bulunarak ispatı olmayan bilgi vermektedir.

ipad

Bu kez, gizli kaynakların yeni iPad’in Eylül ayının erken haftalarında raflarda yerini alacağını iddia ediyor. Cihaz GF2 dokunmatik ekran teknolojisi ile birlikte, 0.25 milimetreden 0.2 milimetre aşağıya inerek, daha ince cam yüzey olması bekleniyor. GF2 ekran teknolojisine ek olarak, bir sonraki iPad’de daha küçük bir pil, ve yüzde 15 daha ince çerçeve ,iPad Mini gibi küçük çerçeve, ile karşılaşmamız büyük bir olasılık.

Beşinci nesil iPad beklenen değişiklikler sadece cihazın ince olması değil aynı zamanda önemli ölçüde daha hafif olması. Buna ek olarak, bir sonraki iPad aydınlatma için sadece bir LED ışık çubuğu kullanacağı söyleniyor. Bugüne kadar, tüm Retina ekran iPad’lerde iki LED ışık çubukları kullanıldı.