Yeter artık sansür !!! Serbest bırakın Youtube’u

Bizler ki neyin doğru veya yanlış olduğuna karar veremeyenler; bireyler, düşünme yetisinden yoksun çok hücreliler (well orginized multicells) için kapatılmış olan birçok site var. Birileri bizi kötülüklerden koruduğunu düşünüyor, ama sadece 814.578 km2içerisinde! Peki bu yasayı yapan adam hiç mi düşünmedi yada bilen birine hiç mi sormadı “Benim bunu kapatmam sadece kendi gözümü kapatmam anlamına geldiğini; ama benden başka herkesin kralı çıplak olarak görmeye devam ettiğini.”

Günler oldu youtube.com adresi kapalı ve bu gidişle uzun bir zaman daha kapalı gözükecek. Telekom çakallık yapıp TCP/UDP 53 portlarını kendine natladığında her işin çözüleceğini düşünüyor. Aslında bu işi çözmüyor, aynı bir bakteri veya virusün güçlenmesi gibi evrim geçiriyor. İlerde herkes tor veya bunun benzeri programlar kullanmaya başladıklarında o zaman ne yapacaklar. Ya yurt dışında *NIX server sayısını coğaltıp ssh tüneli ile dışarı çıkmaya başlarlarsa veya herkes AES-256 ile konuşmayı öğrenirse ne olacak.  Devlet o zaman e-görme ve e-duyma yetisi olmadan bizi nasıl koruyacak?

Bırakın insanlar neyin doğru yada yanlış olduklarına kendileri karar versinler. Sizlerden içerik veya URL filtreleme isteyenler olusa (aileler, kurumlar …) gidin onlara yardım edin ama kafanıza göre her istediğize değil.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.