You are currently viewing Avrupa ISS’leri ve Google Fiber IPv6 yı Sırtlıyor

Avrupa ISS’leri ve Google Fiber IPv6 yı Sırtlıyor

Gelişmiş IPv6 standardı internete bir yıldan fazla bir süredir kullanılıyor. Ama IPv6’yı gerçekten kimler kullanıyor diye sorarsanız? Akamai’ye göre çoğunlukla Avrupalılar. Akamai içerik dağıtım şirketine göre devletlerin IPv6 uyumluluğu en güncel raporuna göre Avrupa ülkeleri 2013 yılının üçüncü çeyreğinde IPv6 kullanan ilk on ülke içerisinde yedisini temsil etmektedir. Asya, ABD ‘ye oranla nispeten yavaş iken, ABD yeni teknolojiye dayanarak tüm trafiğin yüzde 4,2 ‘sini IPv6 kullanmaktadır. Uygulama içerik sağlayıcıdan sağlayıcıya farklılık göstermektedir. Deutsche Telekom ve Time Warner Cable gibi eski kurulmuş şirketler hala eski moda IPv4’ye eğilirken,  Google Fiber’in yarısından fazlasını IPv6 protokol çerçevesinde oluşturmaktadır.

Ülkelere göre Akamai IPv6 kullanım yüzdeleri

Raporda önemli başka bilgiler de yer almakta. Denial of service saldırıları 2012 yılı sonundan bu yana ilk kez düştü. Çin bir kez daha Endonezya geçirerek akınları ile en büyük saldırı kaynağı haline geldi. Genişbant hızları açıkça yükseldi — Akamai notuna göre yüksek hızda internet kullanım erişimi kullanımı (10Mbps üzerinde)  bir önceki çeyreğe göre %31 artarak dünya çapında %19 ‘a ulaştı. Bu artışlar, öncelikle Güney Kore, Hollanda ve zaten yüksek ortalama internet hızı olan diğer ülkelerden geldi. ABD çoğunlukla tipik internet 9.8Mbps hızındadır, ya da yeryüzünde sekizinci en hızlı ülke yapmak için yeterli ayak uydurmuştur.

Akamai IPv6 ISS bağlantıları

 

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.