You are currently viewing Google, SEO Başlangıç Kılavuzunun Güncellenmiş Sürümünü Yayınladı

Google, SEO Başlangıç Kılavuzunun Güncellenmiş Sürümünü Yayınladı

Uzun yıllar sonra, Google nihayet SEO Başlangıç Kılavuzunun güncellenmiş bir sürümünü yayımladı. Bu kılavuz, web sitelerinin arama motoruna uygun olduğundan emin olmanın Google’ın önerilerini içeren web yöneticileri için bir kaynaktır.

2008’de yayınlanan orijinal kılavuz ve daha sonra Webmaster Akademisinin 2012’de yayınladığı benzer kılavuzlar, HTML kodunuzu ve web sitenizi Google’daki çeşitli özelliklerden yararlanarak, arama motorlarının sitenizi daha iyi anlaması ve bunun sonucunda nasıl üst sıralarda çıkacağınız üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu kılavuz ise, GoogleBot’un denetimini, taramasını, HTML biçimlendirmeyi, meta etiketlerinin düzgün şekilde kullanılmasını, yapılandırılmış verilerin kullanımını ve yerleşim planlamalarını nasıl kullanacağını içermektedir.

Tüm siteler için, ister yeni veya isterse yıllardır çalışan bir site olsun, arama motorlarında iyi bir sırada çıkmak için Google’ın bu güncelleştirilmiş kılavuzu okumanızı tavsiye ederim. Ben de kayadelen.com web sitem için bu tavsiyeleri en kısa zamanda uygulamaya çalışacağım.

Yeni SEO Başlangıç Kılavuzu şu anda İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça ve Türkçe olmak üzere dokuz dilde mevcut ve on altı dil daha kısa süre içerisinde eklenecek.

İlgili sayfa bağlantısı aşağıda yer almaktadır.

Search Engine Optimization (SEO) Starter Guide