You are currently viewing Belçikalı Anonymous Korsanı, Molotof Kokteyli Fırlatırken USB Sürücüsünü düşürünce Gerçek Kimliğini İfşa Etti

Belçikalı Anonymous Korsanı, Molotof Kokteyli Fırlatırken USB Sürücüsünü düşürünce Gerçek Kimliğini İfşa Etti

ZDnet’in yayınlamış olduğu habere göre, Belçika polisi, yerel bir bankada yaşanmış kundaklama olayını araştırırken Anonymous Belçika kolektifinin bir üyesini tespit etti.

Bir Anonymous üyesi, Belçika’nın Roeselare kentinde yaşayan 35 yaşındaki bir adam, 2014 yılında Rumbeke’deki Crelan Bank ofisine molotof kokteyli fırlatırken cebindeki USB sürücüsünü yere düşürdü. Düşürülen USB sürücünün içeriğini analiz eden yetkililer, adamın gerçek kimliğini deşifre ettiler. Mahkeme kayıtlarına göre; bilgisayar korsanı olan Brecht S.’nin evine polis baskın düzenledi ve uzun bir siber suç faaliyetini ortaya çıkaran bilgisayarını ve elektronik cihazlarını araştırdı.

Anonymous üyesinin Crelan Bank’a fiziksel saldırının dışında geçmişte bankanın çevrimiçi sistemine yönelik de DDoS saldırılarına katıldığı tespit edildi.

Brecht yapmış olduğu savunmasında bankaya saldırdığını, çünkü banka memurlarının, annesinin babasından boşanmasından sonra annesinin banka hesabından 300.000 Avro’nun kaybolduğu ve memurlarının bu konuda görüşmeyi reddettiğini açıkladı. Saldırının, annesinin olanlara bir intikamı olduğunu belirtti.

Brecht ayrıca bazı şirket ve organizasyonları DDoS saldırılarısıyla tehdit etmiş. Mağdurlardan biri de restoran. Hacker, DDoS saldırılarıyla restoranların web sitesini birkaç kez kapatmış ve saldırıları durdurmak için bir fidye ödemesi istemiş.

Savcılara göre, bilgisayar korsanı Anonymous Belçika ve Cyber Crew hack gruplarının aktif bir üyesi ve FIFA’yı hedef alan sayısız saldırı operasyonunda yer aldı.

Polis ayrıca Brecht’e yardımıcı olan 44 yaşında Bruges’li başka bir korsanı da tespit etti. Diğer hacker da aynı zamanda siber suç çetesinin üyesiydi ve Brecht ile hackleme araçları takası yapmış.

Brecht S., molotof kokteyli atması nedeniyle üç yıl hapis cezasına çarptırıldı ve bankaya vermiş olduğu zararlar için 3000 avroya para cezası ödemesine karar verildi.