Olmaya böyle bir diş ağrısı cihanda

ITU de (İstanbul Teknik Universitesi bkz: http://www.itu.edu.tr ) Cisco Akdeniz Gençlik Harekati için geldiğim kursta Haziran ayında yaptırdığım dişim yeniden ağrımaya başladı 🙁 Daha yeni yaptırmıştım halbuki; bu kadar kısa zamanda yeniden Etna gibi coşarak beni faka bastırdı.

Diş ağrısı malum migren, böbrek ve regl (Allahtan bizde o yok!) ile en berbat 4 ağrı sınıfı içerisinde yer almaktadır. Çeken bilir dedirten türden bir acı. Zonklamasi beynin her hücresinde hissedilen kendi kafaniza kafaniza indirme istegi uyandiran duvarlar ile yakınlaştıran …mun agrısı. Bundan kurtulmak için sağda solda kulaktan dolma bilgiler ile uğraşmayın ve bir an önce doktora gidin.

Gecenin bir vaktinde veya Cumartesi&Pazarsizi yalamışsa yapmanız gerekenler aşağıdaki basit bir kaç önlemdir. Bunlar sadece ağrınızın hafiflenizi yada sizi uyutmaya yarar. Sabah ilk yapmanız diş doktoruna gitmek olmadır, zira eninde sonunda oraya gideceğimizden acıyı en az çekmek en iyisidir. İşte tavsiyeler:

1) Doğa ananın bize sunduğu doğal yollardan üretilmiş Yeni Rakı (Başkaları o kadar etkili değil denedik ve gördük) yarım çay bardağı ağıza alınarak çalkalanır (2 defa) ve siyah zeytin ağrıyan bölgeye bırakılır ve 5 dk içerisinde ağrı kesilir. Doktor gecenin bir yarısı bunu bana söylediğinde has… len demiştim ama işe yarayınca ve sabaha kadar mışıl mışıl uyuyunca ne kadar büyük biri olduğunu bir defa daha anladım.

2) Apranax yada bunun duble boyu (şiddetli ağrılar için) Apranax-Fort alınır ve beklemeye geçilir. Aç kanına 5 dk içerisinde, tok karnına 30-40 dk içerisinde etkilidir. Eğer bu işeyarmaz ise madde 1 i uygulayınız 🙂

3) Bir arkadaşımın getirdiği ve avrupada satışının yasaklanmış olduğu ve Dişinol (Koçak Farma) ile ilgili yazıları okudum buda etkili bir ilaç imiş henuz onu denemedim ama bu akşam onuda tadına bakacağız görünüşe göre. Yalnız uygularken dişetinize dokundurmamaya dikkat edin, dişetinizde yanmalara neden oluyormuş. Sadece dişin üzerindeki çukura yada kratere 🙂

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.