You are currently viewing iPhone ve Android için En İyi Kameralı Matematik Uygulamaları

iPhone ve Android için En İyi Kameralı Matematik Uygulamaları

Öğrencilik hayatımda şu dersleri geçmeme yardımcı olacak bir akıllı gözlüğüm olsa harika olurdu diye hep hayal kurdum. Hatta bu alet sınavlarda hesap makinesi gibi sadece cevabı vermekten ziyade bana çözüm yolu ile birlikte gösterse muhteşem olurdu. Sanırım çocukluk hayalim gerçek olmaya bir adım daha yaklaşıyor. Bu yazımda iPhone ve Android için en iyi kameralı matematik uygulamalarını inceledim.

Birazdan bahsedeceğim uygulama, öğrenciler için teknolojinin en iyi uygulamalardan biridir ve uzun denklemleri bir hesap makinesine veya uygulamaya elle yazmasına gerek kalmadan çok daha verimli bir şekilde; sadece fotografını çekerek denklemin içeriğinin girilmesini sağlar.

İlk olarak özellikle, Photomath uygulaması üzerinde duracağım, ancak başka birkaç seçeneği de vurgulayacağım. Photomath’a geçmeden önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Birincisi, bu tür hesaplama uygulamaları öğrencilerin arasında bazı özellikleri sayesinde ödevlerini “aldatmaya” izin verdiği için büyük bir üne kavuşmuşlardır. Elbette ki böyle bir olasılık olsa da, bu uygulamaların en büyük yararı, çoğu durumda cevabın ne olduğu konusunda bir detaylı bir açıklama vermesidir.

Buna ek olarak, eğer doğru yanıtı aldıysanız, soruyu çözmek için cevaptan geriye dönerek çalışabilirsiniz. Şimdi, Photomath hakkında konuşalım …

Photomath, matematikçiler tarafından birkaç yıldır kullanılan bir kameralı hesaplama uygulamasıdır ve ben de yapmış olduğum uygulama incelemesinde App Store’da türünün en gelişmiş uygulaması olduğuna karar verdim. Photomath ücretsizdir bir uygulamadır, ancak size tavsiye edeceğim bir kaç eklentiyi uygulama içinden satın almanız gerekmektedir.

  • Camera calculator
  • Handwriting recognition (Yeni)
  • Step-by-step instructions
  • Smart calculator
Uygulama size adım adım nasıl problemin çözüleceğini göstermektedir.

Photomath uygulamasını açar açmaz, uygulamanın ortasında çözmeye çalıştığınız denklemi konumlandırmanızı isteyen bir çerçeveyle birlikte kamera görünümü görürsünüz. Çerçevenin boyutunu, denemek istediğiniz denklemin büyüklüğüne göre kendiniz istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bir denklemi kamera penceresine yerleştirdikten sonra uygulama bu denklemi çözmeye çalışacaktır. Eğer denklemi başarılıyla çözerse; uygulamanın tanımış olduğu denklemi ve cevabını ekranın altında göreceksiniz.

Cevabın üzerine dokunduğunuzda, uygulamanın cevaba nasıl geldiğine ilişkin adım adım dökümünü göreceksiniz. Ek olarak, bu ekranda çözmekte olduğunuz şeyi değiştirebilirsiniz. Örneğin, x ve y değişkenli bir denklem varsa, Photomath’a ikisinden birinin çözümünü istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Photomath mükemmel elyazısı tanıma özelliği sayesinde hem basılı yazılmış sorunları hem de el yazısı sorularını desteklemektedir. İşte, uygulamanın desteklediği soru türlerinin tam listesi:

Photomath; aritmetiği, tamsayıları, kesirleri, ondalık sayıları, kökleri, cebirsel ifadeleri, doğrusal denklemleri / eşitsizlikleri, ikinci derece denklemleri / eşitsizlikleri, mutlak denklemleri / eşitsizlikleri, denklem sistemlerini, logaritma, trigonometri, üstel ve logaritmik fonksiyonları, türevleri ve integralleri destekler.

Photomath uygulaması matematik problemlerini defterinizden tarar ve hemen çözer.

Fotoğraf yeteneklerine ek olarak, Photomath ayrıca, kameranın işlevselliğini kullanamıyorsanız, çözülmesi gereken soruları yazabilmenizi sağlayan bir yazı alanına sahiptir.

Photomath App Store’dan ücretsiz olsa da, aşağıdaki özellikleri sağlayan eklentileri vardır. Bu eklentileri uygulama içinden satın alabilirsiniz:

  • Adım adım talimatları tamamlayın
  • Renkli açıklamalar
  • Renkli açıklamalar

Uygulama içi satın alma fiyatı, premium özelliklerin ne kadarını kullanmak istediğinize bağlı olarak değişir. Bir aylık size 0.99 $ , 6 aylık ise 4.99 $ ‘a ve 12 ay ise 9.99 $ ‘a mal olacaktır. “Yaşam boyu destekçisi” olmak istiyorsanız, 29.99 $ ‘a mal olmaktadır.

Alternatifler

Özetle;

Tüm bu uygulamalar, matematik problemlerini çözmeyi inanılmaz kolaylaştıran uygulamalardır. Açıkçası, bu uygulamalar onları daha çok onları nasıl kullandığınıza bağlıdır. Eğer bu uygulamaları sadece denklemin cevabını almak için kullanırsanız, uygulamanın tüm avantajlardan yararlanmazsınız. Öte yandan, adım adım denklem çözme özelliklerini kullanırsanız, sadece cevaplar değil, soruları nasıl çözeceğinizi de öğrenebilirsiniz.