You are currently viewing Boeing’ten Kriptolu Akıllı Telefon!

Boeing’ten Kriptolu Akıllı Telefon!

Dünyanın en büyük hava taşıtı üreticilerinden Boeing, kendi akıllı telefonunu duyurdu. Boeing Black adlı cihaz üst düzey güvenlik, modülarite ve verimliliği bir arada sunuyor.

Dünyanın en büyük hava araçları üreticisi Boeing firması kendi akıllı telefonunu duyurdu. ABD savunma ve güvenlik topluluklarının talepleri ile geliştirildiği belirtilen Boeing Black adlı cihaz üst düzey güvenliğe ve modülariteye odaklanıyor.

Mevcut modeller ihtiyacı karşılamıyor!

Tüm inovasyonlara rağmen ticari akıllı telefonların kurumsal pazardaki giderek artan ihtiyaçları karşılamadığını öne süren şirket, Boeing Black‘in bu açığı kapatmayı hedeflediği belirtiyor. Yeni cihazın en önemli özelliğigüvenlikmodülarite ve verimliliği bir arada sunmak için tasarlanmış olması.

Kriptolu konuşmalara izin veriyor

Android işletim sistemi üzerinde birçok Boeing özelleştirimelerine yer verilen cihazın güvenlik altyapısında Boeing PureSecure adlı mimari kullanılmış. Boeing Black, gömülü olarak gelen FIPS 140-2 anahar depolama, donanım engelleme ve güvenlik prensiplerini kişiselleştirme gibi önemli güvenlik özellikleri içeriyor. Kriptolugörüşmelere olanak sağlayan cihaz, kurcalamaya karşı da dayanıklı.

Ek bağlantılar için genişleme portları

Cihazın donanımsal özelliklerine bakıldığında, 4.3 inç qHD ekran, 1.2 GHzARM Cortex A9 işlemci, 1590 mAh pil ve çift SIM kart desteği ile geldiği görülüyor. Artırılmış giriş çıkışlarla üst düzey modülarite sunan cihazda,micro USB‘nin yanısıra çeşitli dijital arayüzlere bağlanabilmek için PDMIkapısı v ek donanımlar takabilmek için 24 pin modüler bağlantı kapısı bulunuyor.

Kaynak: http://shiftdelete.net/boeingten-kriptolu-akilli-telefon-50673.html